slonecznawinnica.pl

– blog o winach, kuchni i turystyce

Podróże

10 najciekawszych atrakcji w Polsce

10 najciekawszych atrakcji w Polsce

Pomimo różnorodności atrakcji turystycznych w Polsce, wielu turystów odwiedza to samo miejsce więcej niż raz. Polska, jak każdy inny kraj, co roku może pochwalić się najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi i przyciąga rzesze turystów z całego świata. Zapraszamy do zapoznania się z listą 15 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Polsce.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce

 1. Zamek Krzyżacki w Malborku –  to jedna z największych atrakcji turystycznych Polski. Była to także najsilniejsza twierdza w średniowiecznej Europie. Kompleks budowany był w kilku etapach pomiędzy XIII a XV wiekiem dla Zakonu Krzyżackiego, Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Dla turystów zagranicznych jest to niezbędne miejsce na mapie podczas wakacji w Polsce.
 2. Fontanna Neptuna – bardzo ciekawy przykład uznania antyku w sztuce gdańskiej XVII wieku. Dziś stał się symbolem połączenia Gdańska z morzem.
 3. Zamek na Wawelu – Wawel przez wieki był rezydencją królów Polski. Dziś muzeum jest symbolem narodowym i jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Każdego roku odwiedza je ponad 1 milion turystów. 
 4. Łazienki Królewskie – letnia rezydencja króla Stanisława Augusta posiada magiczny i wspaniały ogród, który trzeba zobaczyć.
 5. Gubałówka – na którą można dojechać kolejką linową, jest najczęściej odwiedzaną górą w Tatrach. Bobsleje, czyli zjeżdżalnia grawitacyjna, to duża atrakcja dla dzieci, a dorośli z pewnością będą cieszyć się panoramicznym pięknem z góry.
 6. Stare Miasto w Warszawie 2.  Archikatedra gdańska (oliwska) – kościół pw. Trójcy Świętej, NMP i św. Bernarda w Gdańsku, w dzielnicy Oliwa.3. Sukiennice – Zabytkowy budynek Sukiennic w samym sercu krakowskiego Rynku Głównego.4. Zamek na Wawelu w Krakowie.5. Katedra Wawelska – Katedra św. Stanisława i św. Wacława – kościół katedralny na Wzgórzu Wawelskim, własność Archidiecezji Krakowskiej. Miejsce koronacji i pochówku królów Polski. 6. Jasna Góra – Bazylika Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze jest miejscem gromadzenia się tysięcy pielgrzymów z całej Polski. 
 7. Kościół Arcybiskupi Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to jeden z najsłynniejszych zabytków Krakowa i Polski.
 8. Morskie Oko – symbol turystyki w polskich Tatrach. Największe Jezioro Tatrzańskie jest co roku najchętniej wybieranym kierunkiem podróży przez wielu podróżników.
 9. Kopalnia Soli w Wieliczce koło Krakowa. W 1976 roku został wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków. Dwa lata później, w 1978 roku, UNESCO dodało to miejsce na swoją pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego.
 10. Według serwisu TripAdvisor największą atrakcją turystyczną Polski jest krakowskie Stare Miasto. To najstarsza część Krakowa, otoczona Plantami. W centrum znajduje się rynek główny. W 1978 roku krakowskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlaczego warto odwiedzić Polsce?Bogaty i różnorodny krajobraz – z jednej strony plaże, wydmy i oceany, a z drugiej góry, rzeki, jeziora i parki narodowe. Nie brakuje atrakcji turystycznych zarówno dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy preferują wspaniały relaks. Istnieje wiele kierunków wycieczkowych, które są idealne dla rodzin z dziećmi i par, a także wycieczek rowerowych i górskich. Wiele starych, historycznych miast z pięknymi starówkami, oryginalną architekturą i bogatą historią. Atrakcyjne regiony turystyczne Polski nadają się zarówno na weekendowe wycieczki, jak i dłuższe wakacje. Odległość, która pozwala nawet osobom, które nie mają czasu na urlop.Ranking 10 miejsc najlepszych na urlop w Polsce
 11. Bajkowy Zamek w Mosznej – mnóstwo turystycznych atrakcji dla każdego.
 12. Bałtyk kameralny: Białogóra, Poddąbie, Rogowo – region Polski z największą iiością odwiedzania. Morze Bałtyckie jest pięknym miejscem na odpoczynek
 13. Tatry: Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów – dużo tras turystycznych.
 14. Wrocław – idealne miejsce na odpoczynek w Polsce. Do tego maista przyjeżdżają turyści z całej Polski. Najciekawsze miejsca na zwiedzania są w centrum i okolicach Wrocławia. 
 15. Spływ rzeką Krutynią na Mazurach – świetne miejsce na odpoczynek. Kajaki są świetnym miejscem na odpoczynek.
 16. Giżycko na Mazurach – idealne miejsce na wakacje. Miejsce dla rodzin z dziećmi. 
 17. Suwalszczyzna: nieodkryta i fascynująca – malownicze miejsce. Mnóstwo atrakcji.
 18. Kaszuby: wśród jezior i lasów – warto zobaczyć chociaż raz w życiu.
 19. Ruchome wydmy w Łebie – klimat tego miejsca zachwyca. 
 20. Puszcza Białowieska – warte odwiedzenia.
 21. Rozumiemy, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na turystów w Polsce. Zwłaszcza, że ​​ma on spodobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Chciałbym więc przedstawić kilka z nich. Nasze sugestie pomogą Ci zaplanować podróż, weekend lub wakacje.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paula. Miłośniczka podróży, pysznego jedzenia i Polskiej kultury. Od dzieciństwa lubiłam spędzać wakacje w różnych miejscach Polski. Dlatego teraz chciałabym przekazać Wam wiedze na ten temat.