slonecznawinnica.pl

– blog o winach, kuchni i turystyce

Rekreacja

Które parki wodne w Polsce warto odwiedzić?

Które parki wodne w Polsce warto odwiedzić?

Wodospady pełne pozytywnych emocji, przypływu adrenaliny i fala atrakcji dla całej rodziny – otwarcie największego w Polsce parku wodnego. W Europie to dobry pretekst, aby bliżej poznać najciekawsze aquaparki w kraju. Znajdź miejsce, w którym możesz popływać z rekinami, wskoczyć do basenów ze słoną wodą, pojeździć na multimedialnych zjeżdżalniach i ochłodzić się, podziwiając widoki na Giewont i cień tropikalnych palm. Przedstawiamy ranking najlepszych aquaparków w Polsce.

5 najlepszych parków wodnych w Polsce

  • Aquapark Fala w Łodzi – podobno projektanci tego imponującego kompleksu wzorowali się na Oranżerii i Palmiarni, które wiele lat temu były miejscem spotkań i centrum życia towarzyskiego. To prawdziwy tropikalny ogród w środku miasta, z palmami, piaszczystą plażą, barem w stylu karaibskim i oczywiście basenami, w sumie siedem, o łącznej powierzchni 2500 metrów kwadratowych. Podzielone są one na część wewnętrzną i zewnętrzną i oferują liczne niespodzianki takie jak: Sztuczne fale, wodospady i bystrza. Roślinność, fontanny, dekoracje palmowe i strefy relaksu tworzą przyjemną atmosferę, która przyciąga ludzi i zachęca ich do pozostania w tym klimatycznym otoczeniu. Teraz pod szklaną piramidą gromadzi się cała rodzina i na brak atrakcji nie można narzekać.
  • Wrocławski park wodny – Tropikalny klimat, egzotyczne rośliny, mosty, jaskinie, bary wodne, podgrzewane wody, a nawet sztuczne fale o wysokości do 70 cm.  Gwarantujemy relaks w karaibskiej atmosferze. Ale park wodny w stolicy Dolnego Śląska oferuje swoim gościom o wiele więcej. Przykładowo wyjątkowa zatoczka dla dzieci została specjalnie zaprojektowana, aby oswajać z wodą 4-miesięczne dzieci. Płytka powierzchnia pozwala dzieciom na swobodną zabawę w wodzie, a znajdują się tam różne interaktywne elementy, takie jak fontanny, ruchome figurki i zabawki wodne.
  • Termy Maltańskie w Poznaniu – od dawna jest największym aquaparkiem w Polsce i drugim co do wielkości kompleksem rekreacyjno-sportowym w Europie. Można tu wyczynowo pływać i kąpać się w gorącej solance wydobywanej z głębokości 1300 metrów. Całość podzielona jest na dwie części: sportową i rekreacyjną. Dostępnych jest łącznie dziewięć basenów, w tym basen olimpijski, mały basen, basen ze sztuczną falą, dwa baseny geotermalne i basen ze słoną wodą. 18 basenów sportowo-rekreacyjnych o łącznej powierzchni 5000 m², 14 pomieszczeń (z sauną suchą i wanną) tworzących niepowtarzalny świat sauny oraz w pełni wyposażona strefa saun/spa. Polska – SPA 1306 z 17 gabinetami zabiegowymi.
  • Termy Chochołowskie – są to największe termy w Polsce. Jest jednym z, wpisanych w ranking najlepszych parków wodnych. Wody termalne są dobre dla zdrowia. otwarte w 2016 roku Termy Chochołowskie są największym obiektem uzdrowiskowym na Podhalu, borykającym się z dużą konkurencją ze strony innych tego typu obiektów w okolicy. Miłośnicy wodnych zabaw, zajęć sportowych i prozdrowotnego relaksu znajdą tu coś dla siebie. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych. Poziom 0 posiada podgrzewany basen zewnętrzny o łącznej powierzchni 638 metrów kwadratowych oraz wiele atrakcji wodnych, od gejzerów i stacji z hydromasażem po bystrza i sztuczne fale. Na tym poziomie istnieje również możliwość gry w koszykówkę i siatkówkę wodną.
  • Termy Zakopiańskie -jest to aquapark Zakopane, będąc na szczycie Tatr, łatwo utrzymać wysoki poziom. Panoramiczne widoki na zimową stolicę Polski są jeszcze smaczniejsze, gdy można je podziwiać z odkrytego basenu z podgrzewaną wodą o temperaturze 32 stopni. Latem orzeźwiające atrakcje, takie jak basen rekreacyjny (z wodospadem, biczami wodnymi, hydromasażem i gejzerem) zapewnią ciepłe wrażenia. Na miłośników podwyższonych zjawisk wodnych typowych dla górskiego świata przygotowano dwie główne strefy: Strefę Zabawy i Strefę Relaksu, w skład których wchodzą: baseny rekreacyjne z różnorodnymi atrakcjami (hydromasażami, biczami, kaskadami, gejzerami). Spróbuj swoich sił w huśtaniu się, żeglowaniu po rwącej rzece lub sprawdź swoje umiejętności w 25-metrowym basenie. Jakby tego było mało, na terenie obiektu znajduje się pięć różnych zjeżdżalni o łącznej długości około 320 metrów, jacuzzi, brodzik dla najmłodszych oraz basen z wodą siarkową.
  • Park Wodny w Krakowie – ponad 800 metrów – to łączna długość zjeżdżalni w jednym z największych krytych aquaparków w Polsce. W sumie jest ich 8 (łagodny Żółty Wąż, przyjazny rodzinom Aligator, ekscytujące Tornado, dwutorowa Salamandra i cztery nowe zjeżdżalnie zewnętrzne: Ponton Conga, Super Fast Nitro, Crazy Twister, Multimedia Speed ​​​​Fire) Najdłuższy z nich ma 202 metry długości. Miłośnicy jazdy bez użycia rąk będą zachwyceni. Jednak ogromna hala w krakowskiej dzielnicy Mistrejowice kryje w sobie znacznie więcej. Trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych wyposażone są w hydromasaże, systemy przeciwprądowe i fontanny niemal w każdym zakątku, w tym jeden w kształcie smoka wawelskiego.
  • Termy Bukovina – Bukowina Tatrzańska może poszczycić się także jednym z najbardziej imponujących kompleksów basenowych w kraju. Świadczy o tym nasze pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsze Termy i Aquapark” w konkursie SPA Prestige Awards 2015 oraz nasze podium w tegorocznych Krajowych Termach. Ranking 2023. Znajduje się tu 12 basenów termalnych, w których panuje temperatura od 28 do 36°C, dosłownie u podnóża Tatr.
  • Aquapark Reda – choć nie jest to już najnowszy obiekt w Polsce, to wciąż jest najciekawszym parkiem wodnym w kraju. Powód ekscytacji jest prosty. Dzieje się tak dlatego, że jest to jedyny park wodny w Japonii, w którym znajduje się oceanarium, w którym pływają rekiny. Zejdź 60 metrów przez oświetlony tunel, aby znaleźć się w środku rajskiego akwarium. Zawiera rekiny importowane bezpośrednio ze Sri Lanki. Można także zanurkować w specjalnym basenie o głębokości 2,2 metra i spotkać rekiny. Ściany basenu są przezroczyste, dzięki czemu można bezpiecznie przyglądać się rekinom. Oprócz tej atrakcji w parku wodnym znajduje się również „Multi-Adventure”, podczas której cała rodzina może cieszyć się raftingiem na 3 poziomach trudności, np. „Family Slide”, ponton o szerokości 3 metrów i długości 48 metrów slajd Masu. , Blue Cosmo z niezwykłymi efektami wizualnymi i pionową ultra zjeżdżalnią. Szybkość to cecha, którą posiadają tylko osoby o mocnych nerwach. Dużo atrakcje dla dzieci. Najlepsze baseny i gejzery wodne.
  • Baseny Tropikalne Binkowski Resort – Choć myśl o pobycie w luksusowym kurorcie w Parku Baranowskim rozgrzewa Twoje serce, to właśnie w lokalnych tropikalnych basenach poczujesz prawdziwy żar tropików. Pod szklaną, rozsuwaną kopułą ogromnego kompleksu miłośnicy wodnej egzotyki znajdą basen rekreacyjny o łącznej powierzchni 1200 metrów kwadratowych (w tym basen z hydromasażem i dwa baseny solankowe), zjeżdżalnie, tropikalny bar wodny oraz kącik dla dzieci.Do dyspozycji są dwa wodne place zabaw. Na miejscu znajduje się także strefa relaksu, obejmująca salę sauną z ośmioma rodzajami saun, w tym jedną z największych w Polsce (na 130 osób) oraz pachnący, witalny basen otoczony żywymi palmami i roślinami tropikalnymi.
  • Santiago Wodny Świat – Jaki jest największy park wodny w Polsce? Odpowiedź jest oczywista zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: Santiago. Sama Wrenza, niewielka wieś niedaleko Muchonowa, około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, nie robiła wcześniej większego wrażenia, ale wraz z zakończeniem budowy największego w Europie parku wodnego wieś została zalana. Jest to ogromny park, imponująca powierzchnia całkowita basenów – 3500 m2, powierzchnia basenów 1000 m2. m² z falami i sztuczną rzeką, 30 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 km, 700 prawdziwych palm w ogrodzie, ogromna strefa relaksu z barem przy basenie i otwieranym dachem w słoneczne dni, 10 saun tematycznych. , prywatny gabinet masażu i mineralne SPA – tropikalny raj pod Warszawą. Tutaj są najlepsze zjeżdżalnie w Polsce. Znajduje się nawet wodna ścianka wspinaczkowa. A to dopiero pierwsza część ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie ponad 400 hektarów, z czego „Wodny Disneyland” zajmie około 20 hektarów. Zanim Santiago wyprze inne obiekty z podium najlepszych aquaparków w Polsce i na długie lata ugruntuje swoją pozycję na pierwszym miejscu, przyjrzyjmy się TOP 10 najlepszych aquaparków, z których warto korzystać w ostatnich latach.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paula. Miłośniczka podróży, pysznego jedzenia i Polskiej kultury. Od dzieciństwa lubiłam spędzać wakacje w różnych miejscach Polski. Dlatego teraz chciałabym przekazać Wam wiedze na ten temat.