slonecznawinnica.pl

– blog o winach, kuchni i turystyce

Rekreacja

Dlaczego rodzice chcą wyjeżdżać w góry bez dzieci?

Dlaczego rodzice chcą wyjeżdżać w góry bez dzieci?

Powyższy tytuł jest może dla wielu osób dość prowokacyjny. W końcu trudno wyobrazić sobie rodzicom wypad w góry bez dzieci. A jednak warto zdecydować się na taki krok i to nie ze względów światopoglądowych, ale raczej praktycznych. Dlaczego?

Wypoczynek bez najmłodszych – jak wygląda?

Z praktycznego punktu widzenia wakacje bez dzieci niczym nie różnią się od zwykłego wypadu na kilka dni. Łatwo znaleźć obiekty, które – tak jak Villa Top – organizują wypoczynek wyłącznie dla młodzieży lub osób dorosłych. Jedyna różnica polega na tym, że w trakcie tych kilku dni spędzonych w górach możemy sobie odpocząć od trudów rodzicielstwa, by po ich upływie z radością wrócić do swoich pociech. Zauważmy, że nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Sporo rodziców wysyła swoje pociechy na kolonie, na wieś (do dziadków), a także do innych członków rodziny. Jest to czas, kiedy (wreszcie) można zająć się sobą. I nie chodzi tu o żadne egoistyczne pobudki, lecz o odpoczynek od trudów życia codziennego.

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd bez maluchów?

Każdy rodzic potrzebuje odpoczynku i to niezależnie od tego, czy ma jedno, dwoje lub jeszcze więcej dzieci. Rodzicielstwo jest czymś pięknym, ale również i od niego trzeba czasami odpocząć. Wakacje (bądź krótki wypad) bez pociech, to:

  • możliwość spokojnego przeżywania rocznic i innych ważnych wydarzeń przeżywanych przez rodziców (np. rocznica poznania się, ślubu itd.),

  • szansa na ponowne zdefiniowanie swojego związku i to bez konieczności ciągłego opiekowania się dziećmi,

  • szansa na to, by zwrócić uwagę tylko na siebie i swoje potrzeby, czyli mówiąc wprost – skupić się na sobie (w rodzinie jest to ważne),

  • sposób, by odpocząć w ciszy i spokoju, których nikt i nic nie zakłóca.

Gdzie warto wyjeżdżać w góry bez dzieci?

Miejsc, w których można zorganizować sobie odpoczynek bez maluchów, jest aż nadto. Dlatego warto wybrać obiekt, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Pomijając kwestię lokalizacji (tu każdy ma swoje preferencje), dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie sobie odrobiny luksusu. Apartamenty dla dorosłych to miejsce, w którym można odpocząć, nacieszyć się pięknym otoczeniem i przeżywać romantyczne chwile. To idealna przestrzeń stworzona dla osób, które chcą przeżyć kilka dni w ciszy i spokoju, by potem wrócić do swych codziennych obowiązków.

Reasumując, czy można sobie pozwolić na odpoczynek bez małych, kochanych pociech? Jak najbardziej. Mało tego, zafundowanie sobie takiej odskoczni jest po prostu konieczne dla związku i całej naszej rodziny.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paula. Miłośniczka podróży, pysznego jedzenia i Polskiej kultury. Od dzieciństwa lubiłam spędzać wakacje w różnych miejscach Polski. Dlatego teraz chciałabym przekazać Wam wiedze na ten temat.