slonecznawinnica.pl

– blog o winach, kuchni i turystyce

Rekreacja

Zakopiańskie apartamenty z widokiem na tatrzańskie szczyty

Zakopiańskie apartamenty z widokiem na tatrzańskie szczyty

Odpoczynek w otoczeniu dzikiej natury to jedno z najskuteczniejszych lekarstw na zmęczenie. Surowość górskiej przyrody, bliskość skał i niezmienionych przez człowieka lasów koi zmysły i nerwy obciążone codziennym stresem. Każdy, kto świadomie szuka komfortowego miejsca na spędzenie urlopu – dłuższych wakacji lub krótkiego city breaku powinien wziąć pod uwagę zakopiańskie apartamenty z widokiem na Tatry.

Odpoczynek na Podhalu

Zakopane i okolice to kierunek bardzo często wybierany przez turystów. Nie bez powodu „zimowa stolica Polski” cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Bogactwo kulturowe i przyrodnicze Podhala jest wyjątkowe w skali całego kraju i sięga dużo szerzej niż granice Zakopanego. Warto przyjechać tu, by osobiście zebrać własne doświadczenia. A możliwości jest bardzo wiele! Każdy z odwiedzających z pewnością odnajdzie tu przestrzeń do odpoczynku – aktywnego, czy tego bardziej statycznego. Przyroda regionu sprzyja wędrówkom i uprawianiu sportu o każdej porze roku. Doświadczanie podhalańskiej przyrody, eksplorowanie dawnych traktów (m.in. dolina Czarnego Dunajca, Rogoźnika, czy Lepietnicy) i napawanie się otwartym krajobrazem to przeżycia, których wielu z nas szuka. Aby odpoczynek był pełny, po codziennych przygodach potrzebujemy azylu, miejsca, do którego wrócimy, by poukładać w sobie wszystkie doświadczenia. Warto poszukać noclegu, który nie będzie oddzielał nas od otoczenia. Takiego, który zapewni nam komfort i harmonię. Wygoda potrzebna do regeneracji po całodniowym zbieraniu wrażeń to bardzo ważna składowa dobrego wypoczynku.

Z widokiem na raj

Każdy, kto choć raz zaznał rajskiego widoku górskiego krajobrazu, będzie za nim tęsknił. Niezwykły klimat, architektura Zakopanego, bogactwo form i kolorów również dostarcza niezwykłych wrażeń. Dlatego będąc w Tatrach, warto napawać się nimi bez ograniczeń! Okna apartamentów wychodzące na otwartą przestrzeń, zapraszają podhalańską przyrodę i zakopiańską kulturę do wnętrz. Apartamenty Pod Gubałówką – https://apartamentypodgubalowka.pl/ – dają możliwość trwania w doświadczeniu Podhala każdego poranka i wieczoru, kiedy budzimy się i zasypiamy w tym wyjątkowym miejscu. Widok z okien pozwala nam na ciągłe i pełne trwanie w miejscu wybranym przez nas na spędzenie urlopu, osadza nas w przestrzeni, którą poznajemy wszystkimi zmysłami.

Dnie i noce w Zakopanem

Niezwykle bogatej kultury góralskiej oraz tej, przywiezionej do Zakopanego przez zadomowionych tu w ubiegłych wiekach licznych Warszawskich (i nie tylko!) artystów, nie da się zgłębić w ciągu kilku godzin… Pełne muzeów, galerii sztuki, teatrów i kin miasto potrafi wciągnąć i zająć turystę o każdej porze dnia i nocy. Góralska architektura, restauracje z lokalną kuchnią, sanktuaria i kościółki, tradycyjne sklepy z wytworami rąk to niezgłębione bogactwo. Warto zostać tu na dłużej lub wracać, by poznawać kolejne warstwy Zakopanego. Dobry research wykonany przed przybyciem na pewno wzbogaci pobyt w tym miejscu. Doskonałym pomysłem jest wcześniejszy zakup biletów na spektakl w teatrze Witkacego, czy zaplanowanie dnia na swobodne zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego. Warto zaplanować nocleg zlokalizowany w sercu miasta, aby wygodnie móc się po nim poruszać o każdej porze doby.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paula. Miłośniczka podróży, pysznego jedzenia i Polskiej kultury. Od dzieciństwa lubiłam spędzać wakacje w różnych miejscach Polski. Dlatego teraz chciałabym przekazać Wam wiedze na ten temat.