slonecznawinnica.pl

– blog o winach, kuchni i turystyce

Rekreacja

Dom, morze czy Szczyrk? Nasze propozycje na spędzenie ferii zimowych z dzieckiem

Dom, morze czy Szczyrk? Nasze propozycje na spędzenie ferii zimowych z dzieckiem

Ferie w górach, mieście, a morze nad Bałtykiem? Jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić ferie z dzieckiem, sprawdź nasze pomysły i zainspiruj się!

Pomysły na ferie zimowe z dziećmi

Mieszkając w dużym mieście, nie można narzekać na brak atrakcji. Zwykle w czasie ferii wiele miejsc ma specjalne oferty dla dzieci. Biblioteki organizują ciekawe zajęcia, podobnie Aquaparki. W kinach można spotkać pokazy filmowe skierowane tylko do najmłodszych, często połączone z animacjami. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z takich zorganizowanych zajęć, możesz zaproponować dziecku wspólne aktywności. Nawet jeśli nie będzie śniegu, możecie wybrać się na zimowy spacer do parku położonego blisko waszego domu. Odkryjcie wspólnie ptaki zamieszkujące miejską zieleń. Nawet w zimie możesz spotkać kilka gatunków krukowatych, sikory czy wróble. Ciekawym pomysłem jest także wycieczka do muzeum. Możesz przygotować się wcześniej i stać się prywatnym przewodnikiem dla swojego dziecka. Opowiadaj, zadawaj pytania i aktywizuj malucha. Z pewnością rozbudzisz w nim ciekawość i chęć odkrywania. W domu także mogą dziać się ciekawe rzeczy. Wspólne szycie makram czy tworzenie bransoletek z muliny może rozwinąć kreatywność dziecka. Ciekawym pomysłem jest także wieczór filmowy. Zaproś malucha do przygotowania wspólnie zdrowych przekąsek i obejrzyjcie ulubione filmy w domowym zaciszu. 

Ferie zimowe w Szczyrku

Wiele osób preferuje wyjazdy w ferie. I słusznie – dzięki takiemu odpoczynkowi można w pełni zregenerować się i nabrać sił. Warto pamiętać, by zarezerwować hotel odpowiednio wcześniej. Miejsca położone w samym sercu atrakcji turystycznych, do tego przytulne i piękne, takie jak hotel Skalite, są mocno oblegane. Zimą zdecydowanie warto wybrać się w góry, na przykład do Szczyrku. Ta malownicza miejscowość położona jest w samym sercu Beskidów. Można tam nie tylko jeździć na nartach, ale także wybrać się na spacer do lasu czy po górskich szlakach. Piękna przyroda, naturalność, swojskie jedzenie i świeże powietrze pomaga odpocząć od zgiełku miasta. Warto także skorzystać z kolejki linowej. Beskidy to jedne z najpiękniejszych gór w Europie. Bliskość wielu punktów widokowych i szczytów zachęca zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów do odwiedzin Szczyrku. 

Ferie zimowe warto wykorzystać nie tylko na odpoczynek, ale także aktywności. Niezależnie czy zostajecie w domu, czy wyjeżdżacie, warto spędzić razem jak najwięcej czasu podczas różnych gier, zabaw czy leniwego popołudnia przed telewizorem. Dzięki temu zbudujesz jeszcze silniejszą więź ze swoim dzieckiem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paula. Miłośniczka podróży, pysznego jedzenia i Polskiej kultury. Od dzieciństwa lubiłam spędzać wakacje w różnych miejscach Polski. Dlatego teraz chciałabym przekazać Wam wiedze na ten temat.